Národní památkový ústav

Národní památkový ústav

Valdštejnské nám. 3

11801 Praha 1

 Mapa webu |  MonumNet |  Ke stažení |  Novinky [7.1.] |  Diskusní fóra [29.11.] |  Odkazy na www [28.11.]
nový web: VLASTNÍCI [pro vlastníky a účastníky procesu obnovy památkového fondu: investory, projektanty, dodavatele, úřady, obce...]
Print

Anketa návštěvníků zpřístupněných památek

Národní památkový ústav vyhlásil 4. ročník tradiční návštěvnické ankety

O nejpohádkovější hrad nebo zámek

Čtvrtý ročník ankety byl otevřen dne 2.4.2010 v 8:30 po jejím vyhlášení v živém televizním vysílání Dobrého rána s Českou televizí ze Státního zámku Valtice.

Protože pohádky však patří především dětem, i o nejpohádkovějším hradě či zámku v Čechách, na Moravě a ve Slezsku mohly letos spolurozhodovat děti. K anketě Národní památkový ústav vyhlásil rovněž malířskou soutěž O nejpohádkovější hrad či zámek pro děti do 14 let, která trvala stejně jako anketa internetová. Každý obrázek zaslaný na adresu ústředního pracoviště Národního památkového ústavu do tohoto data byl současně započítán jako 10 bodů k hlasům do ankety O nejpohádkovější hrad či zámek.

Hlasování a soutěž byly ukončeny v pondělí 31.5.2010 ve 12:00 hod. Po nezbytném ověření platnosti hlasů byly výsledky zveřejněny na webu Národního památkového ústavu www.npu.cz.

Zveřejněné výsledky jsou konečné. Byly započítány všechny body z druhé části – dětské malířské soutěže, včetně připočítání všech dalších došlých obrázků s poštovním razítkem s datem odeslání do 31.5.2010.

Návštěvníci českých památek si vybírali mezi 87 hrady a zámky ze souboru 102 zpřístupněných památek, které spravuje vyhlašovatel soutěže – Národní památkový ústav, a hlasovali pro památku sobě nejbližší.


Výzva k hlasování byla:  

Zapojte se do hlasování !

  • Připomeňte si celou řadu filmových a televizních pohádek a vraťte se tak na místa jejich natáčení.
  • Víte, kde vznikaly? Který hrad nebo zámek Vám po Vaší návštěvě připadal jako ten opravdu "nejpohádkovější"?
  • Jsou mezi nimi možná i takové, do kterých se rádi vracíte, ať už sami, nebo se svou rodinou, a jsou Vašemu srdci bližší než jiné?

Pro připamatování si můžete prohlédnout náš přehled zpřístupněných památek.

Do ankety jsou zařazeny jen hrady a zámky spravované NPÚ.

Za hlasování Vám předem děkujeme a těšíme se na Vás v návštěvnické sezóně 2010!