Národní památkový ústav

Národní památkový ústav

Valdštejnské nám. 3

11801 Praha 1

 Mapa webu |  MonumNet |  Ke stažení |  Novinky [7.1.] |  Diskusní fóra [29.11.] |  Odkazy na www [28.11.]
nový web: VLASTNÍCI [pro vlastníky a účastníky procesu obnovy památkového fondu: investory, projektanty, dodavatele, úřady, obce...]
Print

Zpřístupněné památky - vyhledávání

Výběrová kriteria a jejich zadávání

Výsledky dotazu se zobrazují ve výčtu na stránce. Přímo viditelné je pole pro zadání hledaného textu. Doporučení a pravidla pro jeho zadávání viz k fulltextovému vyhledávání.

Kliknutím na šipku se rozvine formulář pro zadání kriterií dotazu. Jednotlivá zadaná kriteria musí platit zároveň (logický součin).

Způsob zadání kriterií je patrný z formuláře. Pro všechna kriteria, tj. kraj, okres, typ majitele a správce je možné volit z několika možností, daných položkami příslušného číselníku. Je možné zvolit a vyhledávat najednou víc položek daného kriteria (multiple select), z nichž alespoň jedna musí být v dané novince využita (logický součet). Pro jejich zadání je možné použít standardní instrumentárium Windows. Tj.: výběr jedné položky kliknutím myší; výběr více položek nad sebou kliknutím na první a poslední - s drženou klávesou Shift; postupný výběr položek v libovolném pořadí - s drženou klávesou Ctrl. Při volbě položek kriteria kraj se závisle zobrazují položky kriteria okres.

Počet zobrazených památek na stránce je možné zvolit v dolním pruhu formuláře pro zadávání kriterií výběru.